I nagroda:
350 PLN

Mistrzostwa Gminy Wieliczka w Szachach

21-07-2014 godz. 20:37  .:.  Autor: Jerzy Cholewa Wyniki

23.06.2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce zorganizowano Mistrzostwa Gminy Wieliczka w Szachach. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała inspektor d.s. sportu Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka Dorota Wójcikiewicz. Do rywalizacji przy szachownicach przystąpiło 46 osób zamieszkałych w Gminie Wieliczka lub reprezentujących klub działający w Gminie MKS MOS Wieliczka. Grano w dwóch grupach wiekowych systemem szwajcarskim, 5 rund z tempem 15 minut na partię dla zawodnika. Kobiety grały z mężczyznami ale klasyfikacja była oddzielna. Sędziowali sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik i sędzia klasy I Jerzy Cholewa.

W grupie A dla urodzonych w 2003 r. i starszych zwyciężył Bartosz Ślęczka zdobywając 4,5 pkt. Tyle samo punktów uzyskał drugi Jan Golenia a o miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała punktacja pomocnicza Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuta z 4 pkt. a czwarte Wojciech Krawczyk z 3,5 pkt. O mistrzowski tytuł w tej grupie rywalizowały 22 osoby w tym 3 zawodniczki z których najlepiej zagrała Klaudia Krzyszkowska, zdobywając 2,5 pkt. i wyprzedzając Martynę Mól z 2 pkt. oraz Julię Jeleń z 1 pkt.

W grupie B dla urodzonych w 2004 r. i młodszych zagrały 24 osoby. Zwyciężył Florian Wrona z 4,5 pkt. Drugi był Ksawery Bartman również z 4,5 pkt. a po 3,5 pkt. uzyskali Kamil Knapik, Oliwier Klimczak, Adam Pacek i dzielnie walcząca z chłopcami Izabela Janiak, najlepsza z dziewcząt. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Maria Baran a trzecie Kaja Krzyszkowska. Obie zdobyły po 2 pkt.

Piękne puchary i dyplomy wręczyła prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy MOS w Wieliczce Grażyna Borewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez organizatorów Urząd Miasta i Gminy Wieliczka oraz MKS MOS Wieliczka.

Wielicka Szachowa Olimpiada Młodzieży

21-07-2014 godz. 20:31  .:.  Autor: Andrzej Irlik Wyniki

Pierwszy dzień wakacji 28.06.2014r. młodzi szachiści MKS MOS Wieliczka rozpoczęli od turnieju Wielicka Olimpiada Szachowa. Organizatorem rozgrywek był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce oraz Powiat Wielicki. Imprezę zorganizowano w Wieliczce po raz pierwszy. Turniej był poprzedzony uroczystym otwarciem Europejskiej Olimpiady Młodzieży zorganizowanej na Kampusie Wielickim, którego dokonał starosta powiatu wielickiego Jacek Juszkiewicz. Na otwarciu obecni byli również goście z Niemiec oraz licznie zgromadzona młodzież z powiatu wielickiego, krakowskiego oraz z Niemiec.

Zmagania szachistów zgromadziły 23 zawodników z czego większość stanowili reprezentanci MKS MOS Wieliczka. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Irlik sędzia klasy międzynarodowej FIDE. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund tempem 15 min na partię dla zawodnika. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Izabela Janiak zdobywając 3 pkt. a drugie miejsce zajęła Martyna Mól również z 3 pkt., trzecia była Maria Baran z wynikiem 2,5 pkt. Wśród chłopców zwyciężył Jan Golenia wygrywając wszystkie partie. Drugie miejsce zajął Tomasz Nawalany zdobywając 4 pkt. a trzecie Jan Paweł Gawor również z 4 pkt. Kolejne miejsca 4 i 5 zajęli Wojciech Krawczyk i Florian Wrona uzyskując po 3,5 pkt. Po 3 pkt. zdobyli Kamil Knapik, Ksawery Bartman oraz Matusz Grabka, po 2,5 pkt. Marek Grabka i Mikołaj Knapik a po 2 pkt. Bartłomiej Piętka, Leon Śliwa i Kamil Mól.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary. Wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Organizatorzy zapewnili również uczestnikom smaczny obiad. Zawodnikom oraz ich trenerowi gratulujemy udanego występu i życzymy kolejnych udanych startów.

Zmarł Janusz Ruggiero

Z żalem zawiadamiamy, iż odszedł od nas Janusza Rugierro, wielololetni szachista TKKF Drogowiec Kraków. Pogrzeb odbedzie sie w poniedzialek 14 lipca o godzinie 13:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Rodzinie i bliskim składamy kondolencje.

Ważne informacje dla rodziców uczestników zgrupowania w Łebie

07-07-2014 godz. 17:56  .:.  Autor: Zofia Łęczek Kadry wojewódzkie

Komunikat koordynatora kadry wojewódzkiej młodzików 2014/4

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2014 - podsumowanie

03-07-2014 godz. 17:37  .:.  Autor: Andrzej Irlik Wyniki

W Hotelu Niepołomice w dn. 13-15.06.2014 r. rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Małopolska-Podkarpacie w szachach, roczniki 2004-2006. W rozgrywkach uczestniczyło 35 zawodników i 18 zawodniczek. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 60 min. na partię dla zawodnika.

Wśród chłopców zwyciężył Florian Wrona (MKS MOS Wieliczka) uzyskując 7 pkt., drugie miejsce z taką samą ilością punktów zajął kolega klubowy Oliwier Klimczak. Trzeci był   Jakub Śmietana (UKS Goniec Staniątki) uzyskując 6,5 pkt.. W grupie dziewcząt zwyciężyła Oliwia Mirowska (GKSz Hetman Pilzno) z wynikiem 8,5 pkt., drugie miejsce zajęła Weronika Zabrzańska (UKS Hetman Koronny Trzebinia) uzyskując 8 pkt. a trzecie miejsce osiągnęła Izabela Janiak (MKS MOS Wieliczka) zdobywając 6,5 pkt.

W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów do ministerialnego współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzyskał MKS MOS Wieliczka wyprzedzając GKSz Hetman Pilzno i UKS Goniec Staniątki. W klasyfikacji województw zwyciężyła Małopolska zdobywając 21 pkt., Podkarpacie uzyskało 11 pkt.