Termin:
2015-04-23

Lista Zgłoszeń Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski 2015

18-04-2015 godz. 07:51 (Korekta: 19-04 21:07)  .:.  Autor: Jan Kusina News

Prezentujemy listę zgłoszeń do turnieju WIOSNA W KRAKOWIE MIĘDZYNARODOWE SZACHOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI SENIORÓW I JUNIORÓW 2015.

WIOSNA W KRAKOWIE - MIĘDZYNARODOWE SZACHOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI SENIORÓW I JUNIORÓW
Małopolski Związek Szachowy, Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Tempo:
90'/40 pos. + 30' + 30"/ruch od początku

Maciej Klekowski Maciej Klekowski

Miło nam poinformować, że Maciej Klekowski, student Wydziału Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz zawodnik TS Wisła Kraków, został wicemistrzem Polski seniorów w szachach, a znakomity wynik, jaki uzyskał podczas zawodów, zapewnia mu miejsce w kadrze narodowej.

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach, trwające od 24 marca do 1 kwietnia 2015 r., odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W zawodach tych wystartowało 22 zawodników – 20 zawodników z tytułami międzynarodowymi, w tym 12 arcymistrzów. Mogli oni się tam zakwalifikować, dzięki dobremu wynikowi w jednym z dwóch największych turniejów otwartych w Polsce bądź też dzięki odpowiednio wysokiemu rankingowi szachowemu.

Z uwagi na bardzo wysoki poziom rywalizacji żaden z zawodników nie był w stanie objąć samodzielnego prowadzenia na więcej niż jedną partię. Ostatecznie, zwycięzcą dziewięciodniowych zmagań został najwyżej rozstawiony zawodnik turnieju – arcymistrz Grzegorz Gajewski, reprezentujący barwy Klubu Szachowego „Hetman” Szopienice Katowice. Wyprzedził on największą rewelację oraz debiutującego w tych mistrzostwach, prowadzącego jeszcze przed ostatnią rundą – mistrza Macieja Klekowskiego z TS Wisła Kraków, który pokonał czterech arcymistrzów. Student AGH wraz z Grzegorzem Gajewskim byli jedynymi niepokonanymi zawodnikami na mistrzostwach. Na trzecim miejscu zawody ukończył Jacek Tomczak z Akademii Szachowej Gliwice, zawodnik posiadający tytuł arcymistrza oraz wiele osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej.

Maciej Klekowski wynikiem 6.5 pkt z 9 partii uzyskał normę arcymistrzowską oraz zapewnił sobie miejsce w kadrze narodowej.

Pozostali zawodnicy z Małopolski również zajęli bardzo dobre miejsca. Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka ) po remisie z Maciejem Klekowskim w ostatniej rundzie zajął piąte miejsce. Drugi z zawodników TS Wisła Kraków Michał Matuszewski ukończył zawody na dobrym 13 miejscu.

XX Międzynarodowe Mistrzostwa Gorlic w szachach szybkich P’15

11-04-2015 godz. 18:32  .:.  Autor: Piotr Kretowicz Nowy turniej

Gorlicki Klub Szachowy „Kornuty”, Miejski Zespół Szkół nr5 w Gorlicach.

Życzenia Wielkanocne 2015

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Małopolskiego Związku Szachowego

02-04-2015 godz. 08:13  .:.  Autor: Jan Kusina MZSzach

Zarząd Małopolskiego Związku Szachowego zgodnie ze Statutem (§20, pkt 1) zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Małopolskiego Związku Szachowego w dniu 1 maja 2015 roku, w Krakowie, w Hotelu Europejskim Kraków ul. Lubicz 5 o godzinie 10.30 (pierwszy termin), 11.00 (drugi termin).

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Sędziów Szachowych MZSzach

02-04-2015 godz. 08:10  .:.  Autor: Andrzej Irlik MZSzach

Małopolski Związek Szachowy oraz Kolegium Sędziów zaprasza na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE Sędziów Szachowych MZSzach, które odbędzie się 25.04.2015 (sobota) w siedzibie klubu KKSz Kraków (ul. Prądnicka 43), rozpoczęcie o godz. 10:00.

Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty

02-04-2015 godz. 08:05  .:.  Autor: Jan Kusina Nowy turniej

Małopolski Związek Szacgowy zaprasza na Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty w kategorii szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Rozgrywki odbędą się 15 kwietnia 2015 roku (środa) w Hotelu Europejski w Krakowie (ul. Lubicz 5).

Udział w zawodach jest bezpłatny. W zawodach mogą wziąć udział drużyny szkolne z terenu Małopolski złożone z trzech uczniów danej szkoły.