Turnieje-

Artykuły-

SZACHY W OGRODZIE

24-05-2017 godz. 08:29  .:.  Autor: Jan Kusina News

Muzeum Narodowe w Krakowie i Małopolski
Związek Szachowy zapraszają 27 maja 2017 roku
do Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego
(ul. Piłsudskiego 12). W ogrodzie, na tarasie
Muzeum w ramach 12 Święta Ogrodów odbędą się
nauka gry w szachy oraz rozgrywki szachowe.
Zapraszamy dzieci oraz dorosłych w godzinach od
12.00 - 16.00. Wstęp wolny.
http://swietoogrodow.pl/wydarzenie/46/

OGÓLNOPOLSKI FINAŁOWY TURNIEJ DLA DZIECI Z PROJEKTU „SZACHY W SZKOLE”

05-05-2017 godz. 13:08  .:.  Autor: Jan Kusina News

Publikujemy komunikat Zarządu MZszach dotyczący wyjazdu na OGÓLNOPOLSKI FINAŁOWY TURNIEJ DLA DZIECI Z PROJEKTU „SZACHY W SZKOLE” w Warszawie.

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14

15-04-2017 godz. 13:03  .:.  Autor: Jan Kusina News

Dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14 w szachach, rozgrywane w Drzonkowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja Małopolskiego Związku Szachowego liczyła 22 zawodników. Zawodnicy dzielnie i wytrwale walczyli o każdy punkt. Dowodem tego jest pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji wojewódzkiej, gdzie10-cioma punktami wyprzedziliśmy województwo śląskie. Wielu zawodników dotarło do finiszu uzyskując najwyższe lokaty od 2 do 8 miejsca, tym samym wchodząc do czołówki Polski.

W drodze do uzyskania jak największej ilości punktów nie bez znaczenia była na ten czas forma fizyczna i psychiczna każdego zawodnika, wsparcie trenerów, rodziców i opiekunów, jak również odrobina szczęściaJ.

Teraz tylko życzyć wszystkim wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu i jak najlepszej formy w kolejnych ważnych imprezach szachowych.

Kierownik ekipy- Justyna Dyląg

Miejsca i dorobek punktowy czołowych zawodników

Dziewczęta do lat 12 2 m-ce -Barbara Goraj 7pkt UKS "Czarny Koń" Olkusz

6 m-ce -Myśliwiec Natalia 6pkt TS Wisła Kraków

Chłopcy do lat 14 2 m-ce- Pniaczek Marek 7,5pkt UKS przy SP 8 Chrzanów

3 m-ce- Musiał Tomasz 6pkt UKS przy SP 8 Chrzanów

5 m-ce - Szczurek Krzysztof 6pkt KKSz Kraków

Dziewczęta do lat 14 4 m-ce -Waszczuk Patrycja 6 pkt TS Wisła Kraków

6 m- ce - Dyląg Emilia 6 pkt KKSz Kraków

8 m-ce - Budkiewicz Magdalena 6 pkt UKS "GONIEC" Staniątki

Gratulacje!

III Liga Juniorów

15-04-2017 godz. 12:55  .:.  Autor: Czesław Markiewicz Ligi juniorskie

Publikujemy informacje na temat III Ligi Juniorów

Życzenia Świąteczne

13-04-2017 godz. 21:38  .:.  Autor: Jan Kusina Życzenia

Radosnych Świąt pełnych ciepła,radości i nadziei

życzy Zarząd

Małopolskiego Związku Szachowego

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Statutowe Delegatów Małopolskiego Związku Szachowego

13-04-2017 godz. 21:32  .:.  Autor: Jan Kusina MZSzach

Zarząd Małopolskiego Związku Szachowego zgodnie ze Statutem (& 20, pkt 1) zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Statutowe Delegatów Małopolskiego Związku Szachowego w dniu 13 maja 2017 roku, w Krakowie, w Hotelu Europejskim Kraków ul. Lubicz 5 o godzinie 10.30 (pierwszy termin), 11.00 (drugi termin).

I Małopolski Turniej Finałowy projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”

12-04-2017 godz. 22:07  .:.  Autor: Jan Kusina Relacja

Dnia 5 kwietnia 2017 r., w małej hali Tauron Arena w Krakowie, (ul. Stanisława Lema 7), odbył się I Małopolski Turniej Finałowy projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Była to wielka impreza, którą sędziowało aż 12 sędziów IA Andrzej Irlik (sędzia główny), IA Jarosław Pietraszewski (.zastępca sędziego głównego) oraz Anita Baryczka-Bogoń, Kamil Baryczka, Sabina Jabłońska, Katarzyna Jędrocha, Kamila Kałużna, Władysław Kowalewski, Leszek Ludwikowski, Tomasz Skrzypczak, Kinga Siwek, Stanisław Turecki.

 

Na zawody przyjechało 405 zawodników wraz opiekunami z 52 szkół z terenu Małopolski, które uczestniczą w projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole”: (PSP 2 Bochnia, SP Bodzanów, SP Gruszów, SP Grywałd, Kraków - SP 4, 7, 12, 22, 24, 25, 26, 29, 36, 48, 54, 61, 62, 82, 86, 101, 114, 123, 129; SP Koszyce, SP Kryspinów, SP Lisia Góra, SP 4 Lipnica Wielka, SP Lubaszowa, SP Łowczów, SP Łuczyce, SP Minoga, SP 1 Olkusz, SP Podłęże, SP Przebieczany, SP Przeginia, SP Rdziostów, SP Regulice, SP 1 Sucha Beskidzka, SP Sadek-Kostrze, SP Siercza, SP Stadniki, SP Staniątki, ZSS Sułkowice-Bolęcina, SP Szczepanowice, SP 5 Tarnów, SP 1 Wadowice, SP 3 i SP 4 Wieliczka, SP Więcławice Stare, SP Wojnicz, SP Wola Batorska, SP Zadroże).

 

W uroczystym otwarciu udział wzięli: Barbara Mikołajczyk-dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, Sylwia Czeremuga-Departament Turystyki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Krzysztof Góra-przewodniczący Komisji Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole”, Jerzy Janczy-prezes Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, Zdzisław Tracz-dyrektor Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, przedstawiciele sponsora Stowarzyszenie Nobel Sport i mediów Paweł Panuś-Dziennik Polski oraz Konrad Kozioł-kierownik Działu Marketingu Tauron Areny.

Podczas otwarcia wręczono dyplomy i odznaki „Przyjaciel Szachów” dla nagrodzonych nauczycieli (Kamil Baryczka, Ryszard Budkiewicz, Sylwia Nowak, Grażyna Kierzkowska, Janusz Poręba, Ewa Piekarska, Jacek Przybylski, Barbara Rakowska) oraz dla szkół: (Szkoła Podstawowa w Rdziostowie, Zespół Szkół w Przegini).

 

Najliczniejszą grupę stanowili chłopcy z klasy 2 - 138 osoby, chłopcy z klasy 3 – 126, następnie dziewczęta z klasy 2 – 51 i dziewczęta z klasy 3 – 47. Najmniejsze grupy były z klas 1 chłopcy – 33, dziewczęta – 10.

Wszystkie wyniki zamieszczone są na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje.php

Klasyfikacja indywidualna

chłopcy z klasy 1

  1. Micuła, Jakub, SP Staniątki
  2. Wójcik, Michał, SP 12 Kraków
  3. Stefańczyk, Wojtek, SP 12 Kraków

dziewczęta z klasy 1

  1. Janowska, Anna SP Siercza
  2. Wiechczyńska, Natalia SP Siercza
  3. Bis, Weronika SP 62 Kraków

chłopcy z klasy 2

  1. Leski, Jakub, SP 123 Kraków
  2. Jaroń, Dawid, SP 3 Wieliczka
  3. Pawlik, Konrad, SP Przebieczany

dziewczęta z klasy 2

  1. Bandyk, Joanna SP 4 Lipnica Wielka
  2. Boćwińska, Wiktoria SP Staniątki
  3. Niziołek, Weronika SP Staniątki

chłopcy z klasy 3

  1. Trześniowski, Marceli SP 123 Kraków
  2. Golonka, Jakub SP Łowczów
  3. Chmura, Maciej SP 54 Kraków

dziewczęta z klasy 3

  1. Popiel, Małgorzata SP Regulice
  2. Komendolowicz, Nikola SP Regulice
  3. Krzemińska, Nikola SP Wojnicz

Klasyfikacja drużynowa

  1. SP Staniątki – 34 punkty
  2. SP Siercza - 32 punkty
  3. SP Regulice- 32 punkty
  4. SP 123 Kraków- 30,5 punkty
  5. SP 62 Kraków- - 29,5 punkty
  6. SP Łowczów- 29 punkty

 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a 6 najlepszych szkół w klasyfikacji drużynowej puchary.

Dla wszystkich uczestników były to niezapomniane chwile, spędzone w Tauron Arenie. Możemy do nich wrócić przeglądając link z imprezy udostępniony przez panią Teresę Korczek https://goo.gl/photos/Te9vVHXK5s44NvMu6

Zapał i prawdziwa sportowa rywalizacja wskazują, ze z tej grupy wyłonią się prawdziwe talenty sportu szachowego.

Turniej był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

                                                                                              Jan Kusina

IV Liga Juniorów podsumowanie

10-04-2017 godz. 09:32  .:.  Autor: Czesław Markiewicz News

W dniach 25 i 26 marca w Zabierzowie rozegrano IV ligę juniorów.

Startowało 18 zespołów. Tempo gry było P-60 + 30 sec i dystans tradycyjny 7 rund.

Pierwsze miejsce z kompletem punktów drużyna KKSz III Kraków przed UKS przy SP 8 Chrzanów II. Kolejne miejsca zajęły : UKS Victoria Łowczów , GKSz Kornuty Gorlice II, MAT Myślenice II i MKS MOS Wieliczka III.

Ponieważ większość występujących drużyn to rezerwy klubów grających w III lidze , prawo awansu do III ligi uzyskały : Victoria Łowczów oraz MAT II Myślenice. Drużynami rezerwowymi do rozgrywek w III lidze są kolejno : Kana Tarnów, MOSiRTuchów i OWR Andrychów.

Do V ligi spadły zespoły : SP Roztoka i Wisła Kraków IV.

Sędzią głównym zawodów był Jacek Wolak.

Szczegółowe wyniki w serwisie Chessarbiter:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_1707/